Az Európai Parlament Jogi Bizottságának ülése után mindenki számára beigazolódott, hogy segítő kezet nyújtanak Magyar Péternek
A Tisza Párt vezetője a mentelmi joga mögé bújva el tudja kerülni a büntetőjogi felelősségre vonást.
Elfogadhatatlannak tartja a bevándorlásról szóló nemzeti konzultációs kérdőív tartalmát a bajor CSU egyik politikusa, hangzott el csütörtökön az Európai Parlamentben. Arról is szó esett, hogy a halálbüntetés bevezetése uniós jogot sértene.
Egyértelműen uniós jogot sértene, ha az EU valamelyik tagállama újra bevezetné a halálbüntetést - állapították meg az Európai Parlament állampolgári jogokkal, bel- és igazságügyi kérdésekkel foglalkozó bizottságának csütörtöki brüsszeli vitájában.
Többen úgy vélekedtek, hogy egy ilyen lépés az európai alapértékek súlyos sérelmét jelentené, és indokolttá tenné, hogy az érintett tagállammal szemben érvényesítsék az EU alapszerződésének hetedik cikkében említett szankciókat, beleértve a tagságból fakadó egyes jogok felfüggesztését is. Gál Kinga fideszes EP-képviselő felhívta a figyelmet, hogy a magyar kormány egyértelműen leszögezte: nem tervezi a halálbüntetés visszaállítását.
A vita során többen felvetették a bevándorlással kapcsolatos magyar nemzeti konzultáció ügyét. Monika Hohlmeier, a bajor CSU politikusa, aki a Fidesz pártcsaládja, az Európai Néppárt részéről volt a vezérszónok a halálbüntetésre vonatkozó vitarészben, elmondta: csak nemrég ismerkedett meg a migrációs témájú kérdőív tartalmával, és azt elfogadhatatlannak tartja.